Otobüs Firmaları

1950 li yıllardan sonra Türkiye taşımacılık konusunda kararını verdi ve ülke olarak o tarihlerden sonra artık karayolu taşımacılığına yatırım yapmaya başladık. Yeni yeni yollar yapılırken, yeni otobüs firmaları da ortaya çıkmaya başladı.


Kamil Koç 1923 kurulan ve Türkiye’ nin bilinen ilk otobüs firmasıdır. O yıllarda öküz arabalarıyla yük taşımacılığı ile başladığı taşımacılık hayatına hızlı bir şekilde devam etmiş 1-2 yıl içersinde hem şoför ve hem de otobüs sayısını artırmış ve sonunda Türkiye’ nin ilk kurumsal taşıyıcısı olmuştur. İnsanlar Vehbi Koç ve Kamil Koç’ u hep birbirlerine karıştırırlarmış. Gerçek anlamdan bunların arasında isim benzerliğinde öte bir bağ bulunmamaktadır.


Günümüze geldiğimizde artık ülkemizde bir çok otobüs firması faaliyet göstermektedir. Yolcular bu firmalardan otobüs bileti alarak ülkeni bir çok yerine konforlu yolculuklar yapmaktadırlar. Siz de otobüs biletini sefer arama panelimizi kullanarak hızlıca ve ucuza alabilirsiniz.


Otobüs Firmaları Litesi


Metro Turizm.  1990 lı yıllarda Galip Öztürk tarafında kurulmuş ve oldukça hızlı bir şekilde kurumlaşmış ve ülkenin en büyük otobüs filosuna sahip olan otobüs firması durumuna gelmiştir. Metro Turizm telefonu 0850 222 34 55.


Ulusoy Turizm. Hacı Mehmet Bahattin tarafında kurulmuş olan ve daha çok KAradeniz bölgesinde faaliyet gösteren bu otobüs firması. İlk önceleri deniz üzerinden taşımacılık yaparken sonraları karayolu yük ve insan taşımacılığı. Yapmaya başlamıştır. Ulusoy Holding oluşturulduktan soınra hem yurt içi ve hem de yurtdışı taşımacılık faaliyetleri yerine getirir olmuştur. Ulusoy Firması telefon numarası 444 1 888


 Anadolu Ulaşım. Bir Ege bölgesi firması olan bir otobüs firması. Uşak ta kurulmuş ve genellikle Ege bölgesi, İçi Anadolu, İstanbul, İzmir ve Akdeniz bölgesine çalışmaktadır. Anadolu Turizm' e 444 01 64 nolu telefondan ulaşabilirsiniz.


 Geribildirim