Ankara Otobüs Bileti

 


Türkiye Cumhuriyetinin başkenti, medeniyetler beşiği, Gazi Mustafa Kemal’in ebedi istirahata çekildiği güzel memleket Ankara. Ankara’nın tarihi paleolitik çağa kadar dayanmaktadır ve o zamandan günümüze kadar birçok medeniyete ev sahipliği yapmıştır. Ankara, geçmiş dönemlerde en parlak dönemlerinden birini Roma imparatorluğu döneminde eyalet başkenti olduğu zamanlarda yaşamıştır. Bu dönemlerde İstanbul başkent olmasına rağmen, Ankara ili ise daha çok dinlenme yeri olarak öne çıkmıştır. Yine o süreç içerisinde Metropolis yani Büyükşehir ünvanını da alan Ankara gelişimini katlamıştır. Ankara’da bulunan küçük saray kalıntıları bu bölgede küçük prensliklerin olduğunu kanıtlamaktadır. Yine bu yörelerde antik çağ  dönemlerine ait eserler bulunmuştur. Bunlar göz önüne alındığı zaman Ankara tarihinin ne kadar zengin olduğu görülebilir. Sitemiz aracılığı ile en kaliteli firmalara ait en ucuz otobüs bileti alarak bu zenginlikleri yerinde görme şansını kaçırmamalısınız.


       


            Ankara’ya otobüs bileti alarak başkente ulaşım yaptıktan sonra, kentin tarihi ve turistik yerlerini gezmeye başlayabilirsiniz. Bu aşamada gezmeye başlanacak ilk yerin Ankara Kalesi olabileceği söylenebilir. İlk yerleşmenin Ankara Kalesi'nin bulunduğu bölge olduğu tahmin edilmektedir. İlkçağ kentlerinin ayakta kalabilmesi yaşamın devam edebilmesi için bazı şartları taşıması gerekmekte idi. Bu şartlardan en önemlisi güvenlikli bir bölge olmasıdır. Ankara, güvenlik açısından ulaşılması zor olan sarp kayalıklı tepelerin bulunması nedeniyle bu şartı yerine getirmekte idi. İkinci olmazsa olmaz şart ise, gıda gereksinimi idi ve bu gereksinim Çubuk Ovası sayesinde giderilebiliyordu. Üçüncü olarak ise su bulunması şartı idi ve su için de Hatip Çayı ve Kızılırmak bu gereksinimi karşılıyor idi. Bütün bu şartları yerine getirmiş olan Ankara tarih boyunca yerleşim bölgesi olmuştur.


            Elbette Ankara yalnızca tarih zenginliği ile değil gezip görülmesi gereken doğal zenginlikleri ve mekânları ile mutlaka ziyaret edilmesi gereken bir şehirdir. Esenboğa havaalanı ile Türkiye’nin her yerinden en kaliteli firmalara ait ucuz uçak bileti bularak rahatça ulaşabileceğiniz Ankara, Türkiye Cumhuriyeti kurulmadan hemen önce 13 Ekim 1923 te Ankara Başkent ilan edilerek bu şehir için yeni bir dönem başlamıştır. Ankara bütün bu zengin tarihi yanı sıra kendi iklim ve tabiat şartlarının oluşturduğu güzellikleri ile de göz kamaştırır. Elmadağ ilçesinde bulunan Elmadağ Kayak merkezinde Ocak ayı ile başlayıp Mart ayı sonuna kadar devam sezon içerisinde kayak yaparken, isterseniz de Kızılcahamam ilçesinde bulunan Soğuksu milli parkını ziyaret edebilirsiniz. 1959 yılında yapılmış olan Soğuksu milli parkı 1050 hektarlık bir alanda ziyaretçilerine cennetten bir parça olarak hizmet vermektedir. %25’i ziyaretçilere açık olan bu parkta aileniz ile piknik yaparken parkın tüm imkânlarından faydalanabilirsiniz. Elbette Kızılcahamam denilince akla ilk gelen şeylerden birisi de Kızılcahamam Kaplıcalarıdır. Burada bulunankaplıcalardaki sular kimyasal ve fiziki bileşimleri bakımından hipertermal ve hipotonik sular sınıfına girmektedir. Karaciğer, safra kesesi, mide, bağırsak ve metabolizma rahatsızlıkları yaşayan hastalar ve Türkiye’nin her bölgesinden gelen kaplıca sevenler mutlaka buradaki tesislerden faydalanmakta ve birçoğu şifa bulmaktadır.


            Ankara başkent olmasından günümüze kadar, çok büyük aşamalar kaydetmiştir. Bu gelişmenin en büyük nedeni ise elbette Gazi Mustafa Kemal’dir. Atatürk, vefat ettikten sonra ebedi istirahat edeceği Anıtkabir yine Ankara’da bulunmaktadır. Her Türk mutlaka Ankara’ya uğradığı zaman Atasını ziyaret etmekte ve ona bıraktığı büyük eserler için minnet duygularını sunmalıdır. Bütün bu doğal ve tarihi güzelliklerini en kaliteli firmalara ait ucuz otobüs ve uçak bileti temin ederek yaşamak istiyorsanız sizde www.biletium.com sayfasını ziyaret etmeniz yeterli olacaktır.       


 Ankara HaritasıAnkara Servis Güzergahları

AŞTİ'den aşağıdaki semtlere yolcu servisleri bulunmaktadır: 

Çankaya, Yenimahalle, Demetevler, Çayyolu, Eryaman, Etimesgut, Pursaklar, Sincan,

Ankara'da Hava Durumu

ANKARA

Ankara Yemek Mekanları

AOÇ'de bulunan kokoreç ve döner mekanlarında mutlaka kokoreç ve Ankara Döneri yemelisiniz.

Dikmen Vadisi'nde bulunan Tavacı Recep Usta\'da tava kebabını tadabilirsiniz.

 

Ankara Otelleri & Pansiyonları

Geribildirim