İstanbul

 


İstanbul Otobüs Bileti


Tarihi güzellikleri ve boğazlarıyla tarihe adını altın harflerle yazdıran İstanbul, ülkemizin ve tüm dünyanın ilgisini çeken bir şehir olma özelliğini günümüzde de devam ettirmektedir. Birçok medeniyetin yaşadığı ya da sahip olmak istediği bu görkemli şehir, Fatih Sultan Mehmet Köprüsü ve Boğaziçi köprülerine sahiptir. Tarihte Hezarfen Ahmet Çelebi’nin de Üsküdar’a uçtuğu Galata Kulesi de günümüzde turistik bir yer olarak hizmete devam etmektedir. Şehrin eski semtlerinden olan, Eminönü, Beyoğlu, Taksim ve İstiklal caddesi ziyaretçi akınına uğramaktadır. İstanbul’da birçok müze ve tarihi yapı da yer almaktadır. Sultan Ahmet Camii, Ayasofya, Dolmabahçe Sarayı, Topkapı Sarayı gibi yerler şehirde mutlaka ziyaret edilmesi gereken yerlerdir.


İstanbul’a her gün binlerce kişi otobüs yolculuğu yapmaktadır. Siz de Ortaköy’de kumpir yemek, bebek sahilinde yürümek, Kadıköy’de martıları beslemek istiyorsanız veya Fenerbahçe, Galatasaray, Beşiktaş gibi büyük İstanbul takımlarının maçlarını izlemek istiyorsanız güzel bir otobüs seyahati ile bunlara ulaşabilirsiniz. Ankara İstanbul otobüs bileti veya İzmir İstanbul otobüs bileti alarak tarih kokan bu kenti ziyaret edebilir veya oradaki sevdiklerinize ulaşabilirsiniz. Ulusoy, varan gibi bu sektörde kendini ispatlamış firmalar, aynı zamanda internetten de bilet satışı yaparak sizlerin işini oldukça kolaylaştırmaktadır. Yedi tepeli şehrin Çamlıca Tepeleri, Üsküdar’daki Kız Kulesi, Bakırköy sahili gibi sayamadığımız daha birçok yeri bulunmaktadır. Asya’yı Avrupa’ya bağlayan bu şehre Antalya’dan ulaşmak isteyenler için ise, Antalya İstanbul otobüs bileti de bulunmaktadır.


 


TARİH HAZİNESİ İSTANBUL


 


İstanbul, üzerine şarkılar yazılan şiirler söylenen uğruna canlar verilen en kutsal şehirlerden biridir. Şu fani dünyada mutlaka görülmesi gereken ender yerlerden biridir. Eğer kim ki İstanbul’u görmemiş ise dünyada güzel bir yer gördüm demesin. www.biletium.com ile siz de bu tarihi şehri, en kaliteli firmalara ait otobüs bileti ve uçak bileti alarak ziyaret etme şansını yakalayabilirsiniz. Filmlere konu olan tarihi güzelliklerinin yanı sıra dünyada başka hiçbir yerde bulamayacağınız kadar güzel eşsiz bir boğaz manzarası İstanbul şehrinin dayanılmaz güzelliklerinin en başında gelir. Tarih boyunca birçok medeniyete başkentlik yapmış, birçok imparatorluk için vazgeçilmez bir şehir olmuştur. Bu şehir için çağlar açılıp çağlar kapanmıştır. Türk tarihinin en büyük destanları yine bu şehirde yazılmıştır. Fatih Sultan Mehmet Han peygamber efendimizin duasına mazhar olabilmek için koskoca Bizans imparatorluğunu bu şehirde tarihin sayfalarına gömmüştür.


Bu dünyada İstanbul’u görmeyen hiçbir kimse dünyada bir yerleri gördüm dememelidir. Bu eşi benzeri olmayan tarihi şehri, en ucuz İstanbul otobüs biletini bulabileceğiniz www.biletium.com internet sitesi aracılığı alabileceğini biletle en kısa sürede ziyaret etmelisiniz. Çünkü birçok şair dünyaya mal olmuş eşsiz şiirlerini boğaz manzarasını gördükten sonra satırlara dökmüştür. Türkiye cumhuriyeti nüfusunun yüzde 10 undan fazlası bu şehirde yaşamaktadır. İstanbul’u gezmek çoğu kişi için bir ömre sığmayacak kadar çok zaman gerektirir. Fakat yine de İstanbul’a gidip de mutlaka görmeniz gereken yerler vardır. Eşsiz boğaz manzarası izleyerek Fethi paşa korusundan çay ve simit yudumlamadan, Eminönü’nde ekmek arası balık yemeden, haliç köprüsünde olta atıp balık tutmayı denemeden, Haydarpaşa garından saray burnuna doğru bakarak iç çekmeden İstanbul’u gezdim denemez. Osmanlı imparatorluğu'na yüzyıllar boyunca başkentlik yapmış olan İstanbul, dünyada başka hiçbir şehre nasip olmayan eşsiz doğal güzellikleri ile de insan hayatında başka bir lezzet bırakıyor. İstanbul’u gezmek için Kadıköyken başlayacak olan yolculuk feribot ile Eminönü iskelesi ile devam eder. Eminönü iskelesinden tarihi yeni cami önünde bulunan kuşlara yem atılarak gezmeye devam edilir. Tarihi mısır çarşısının içersinde kendinizi yüzyıllar boyu süregelen eşsiz manzaralar karşısında çok farklı hissedersiniz. Türlü bitkiler satan aktarlar, vitrinlerin önünden geçerken bile büyüsüne kapılacağınız sarraflar sizleri bu dünyadan alıp tarihin arka sokaklarında bir gezintiye çıkarır. Tarihi sultan hamam yokuşundan geçerken etrafta bağıran satıcıların sesleri ile başka bir dünyaya girdiğinizi hissedersiniz. Beyazıt meydanına ulaştığınızda İstanbul üniversitesi'nin tarihi giriş kapısı sizi bütün ihtişamıyla karşılar. Tramvay yolundan aşağıya doğru sallandıkça Sultanahmet caminin minareleri Osmanlı imparatorluğu'nun ihtişamlı günlerin hatırlatırcasına sizleri karşılar. Sultanahmet meydanında oturup gelip geçen turistleri izlerken dünyada bundan daha güzel bir yerin olmadığını hayal edersiniz. Bu arada bütün ihtişamı ile Ayasofya müzesi tam karşınızda size selam verir oradan Topkapı sarayına doğru yürüdüğünüz de sarayın girişinde bulunan kuleler sizi Osmanlı imparatorluğu'nun en parlak dönemlerindeki kılıç kuşanma törenlerini hatırlatır.


Topkapı sarayından içeri girdiğinizde geniş bir avlu karşılar sizi. İşte o an bir zamanlar buralarda şehzadelerin padişahların yaşadıklarını düşündükçe farklı duygulara kapılırsınız. Saray içinde bulunan odaları tek tek gezerken ecdadımızın ne kadar büyük bir medeniyet kurduğunu daha iyi anlarsınız. Yüzyıllar boyu saray da kullanılan her türlü eşyalarının sergilendiği bu müzede dünyanın en büyük elması olan kaşıkçı elmasını da görünce kendinizden geçersiniz. Sarayın boğaza bakan balkonundan İstanbul boğazını izledikçe duygularınız bir anda kabarır. Topkapı sarayından Gülhane parkı'na doğru inerken, İstanbul arkeoloji müzesine uğramadan geçmek tarihi ıskalamak olur. İstanbul arkeoloji müzesi'nde sergilenen tüm eserleri ve hem İstanbul tarihini hem de Anadolu medeniyetlerinin tüm tarihini bizzat görmek istiyorsanız mutlaka tüm şirketlere ait en ucuz otobüs bileti ve uçak bileti satın alabileceğiniz sitemizi ziyaret ederek bu tarihe bizzat tanıklık edebilirsiniz.İstanbul Haritasıİstanbul Servis Güzergahları

Bağcılar - Parseller - Çamlıkahve - Güngören - Yayla - Cevizlibağ - Zeytinburnu - Bakırköy - Çapa - Aksaray - Fatih - Beşyüzevler - Gaziosmanpaşa - Merter - Şirinevler - Yenibosna - Basın Ekspres - Sefaköy - Avcılar - Beylikdüzü - Beykent - Büyükçekmece - Mimaroba - Alibeyköy semtlerine servis vasıtasıyla ulaşmak mümkündür.

İstanbul'da Hava Durumu

ANKARA
Geribildirim