Kastamonu' yu Görmek

KASTAMONU OTOBÜS BİLETİ


Anadolu’nun en eski yerleşim yerlerinden olan Kastamonu, geçmişten günümüze kadar birçok İslami esere ev sahipliği yapmıştır. Atabey Camii, Yanık Sultan Türbesi, Nasrullah Camii gibi önemli yerlerin yanı sıra Kastamonu Kalesi ve Kastamonu Saat Kulesi de şehrin önemli yerlerinden bazılarıdır. Yine bu güzel şehrimizin diğer bir özelliği de Anadolu’nun birçok yerinde görülen yemek çeşitlerinden daha farklı bir mutfağının ve tatlarının olmasıdır. Meşhur şarkı “Tiridine bandım para verip aldım” şarkısında geçen tirit, Kastamonu yöresine ait leziz bir yemek türüdür. Taşköprü ilçesi ise, sarımsak yetiştiriciliği konusunda ülkemizde ve dünyada oldukça isim yapmıştır. Mıhlama, Mıklama, Ekşili Pilav, Köle Hamuru, Oğmaç Çorbası gibi yemekler boğazına düşkün kişilerin mutlaka tatması lezzetler arasında bulunmaktadır.


Yine ülkemizde tatlı severlerin beğenerek yediği “Çekme Helva” da bu yöremizde oldukça isim yapmış bir tatlı türüdür. Anadolu’nun en kaliteli pirincinin yetiştiği yerler arasında da bu ilimizin Tosya ilçesi bulunmaktadır. Bu ve bunlara benzer birçok özelliği olan Kastamonu’ya otobüs ile yolculuk yapmak isteyenler ya da konforuna düşkün olanlar, ulaşım konusunda yıllarca hizmet veren Özlem Turizm aracılığıyla bu amaçlarına ulaşabilirler. Kastamonu iliyle artık özdeşleşen Özlem Seyahat ulaşmak için www.biletium.com adresini ziyaret edebilir ve Kastamonu İstanbul otobüs bileti veya Ankara Kastamonu otobüs biletinizi online olarak alabilirsiniz. Böylece vaktinizi kendinize ayırarak hem kısa sürede hizmet alabilir hem de keyifli bir yolculuk yaşayabilirsiniz.Kastamonu HaritasıKastamonu Servis Güzergahları

Kışla Durağı - Ulusoy Merkez Yazıhanesi - Migros Durağı - Ulugöl Durağı - Cumhuriyet Meydanı Durağı - Sinan Bey Durağı - Olukbaşı Durağı - Stadyum Durağı - Akçaabat Köfte Durağı; duraklarına servis vasıtasıyla ulaşabilirsiniz.

Kastamonu'da Hava Durumu

ANKARA
Geribildirim